Můj rok 2018: kizomba, Paříž, šipky, vyhazov a láska

Běžně ohlédnutí za rokem nesepisuji, ale rok 2018 byl pro mě v tolika ohledech výjimečný, že jsem se rozhodl sepsat si, co všechno jsem prožil. Kizomba, Paříž, šipky, vyhazov a láska je jen pár hesel, která můj rok 2018 vystihují.

Kizomba

Daša a Pavel ze Stolárny – super lektoři kizomby

Na konci roku 2017 mi kamarádka, která mě viděla tančit, doporučila, abych se pustil do kizomby. Přestože pro mě tančení rozhodně není tou nejpřirozenější věcí, přihlásil jsem na začátku roku na Stolárně do kurzu kizomby. A udělal jsem moc dobře. Kizomba mi umožnila nahlédnout do světa tance a hudby, prožil jsem spoustu zajímavých večerů, poznal fajn lidi a vyzkoušel si celou řádku pocitů od „jsem totální poleno“ nebo „tohle opravdu nepůjde“ až po „ona mě pochválila, jak tančím“. 🙂

Paříž

S holkami v Disneylandu u Paříže

Po loňské jednodenní návštěvě Vídně jsme se letos s holkami vydali na pár dnů zájezdem do Paříže. Moc jsme si užili hlavně Eiffelovku a Disneyland. V roce 2019 bych rád pokračoval s holkami ve zkoumání nejen Čech ale i Evropy. V plánu máme tentokrát již letecky a sami Londýn a studia Harryho Pottera. Těšíme se všichni. Jen co na výlet vydělám, poletíme.

Tradiční letní dovolená

S holkami na dovolené – Velký Blaník

Jestli se nepletu, letní rodinné dovolené s brněnskými přáteli jsme se zúčastnili pojedenácté. A jako každý rok to byl jeden z nejhezčích týdnů v roce. Nikdy jindy se tolik nenasměju. Je to tak super na týden vypadnout kus od Brna, být s holkami, s kamarády a jejich dětmi, výletovat a po večerech popíjet a vykecávat. Příští rok jedeme znovu pod Blaník v obdobné sestavě a věřím, že si opět v červenci užijeme týden totálního relaxu.

Šipky

Zavřená 167 v šipkové lize jednotlivců

V práci jsme hráli šipky už delší čas, ale až po prázdninách jsem se na pozvání od kamaráda zúčastnil prvního opravdového šipkového turnaje. Od té doby jsou šipky mým největším koníčkem. Sisalový terč mám doma a s výjimkou jednoho turnaje jsem všechno odehrál na klasické terče s ostrými šipkami. Radost mi dělá samotné hraní a snaha zlepšovat se. Potěší každý vyhraný leg či dokonce zápas. A když jsem hodil své první turnajové bingo (180 bodů na 3 šipky) a když se mi podařilo zavřít v zápase 167 (triple 20, triple 19 a bull), nadšení hraničilo s euforií. 🙂

Vyhazov z práce

Poslední cesta z práce – červánky a zelená pro nový život

Jak už to tak bývá, nebyl rok 2018 jen o příjemných zážitcích. Asi nejméně příjemné bylo dozvědět se, že si můj šéf už nedokáže představit, že bych dál pracoval ve firmě, kde jsem strávil více než 6 let. A pak následné dohadování přes právníky ohledně změny pracovní pozice, radikálního snížení mzdy a odstupného. Všechny tyto nepříjemnosti mám za sebou a na konci roku skončí můj zaměstnanecký poměr i zákaz věnovat se při zaměstnání výdělečné činnosti. Těší mě, že jsem firmu opustil v době, kdy dosáhla rekordních tržeb. A že se mi podařilo odejít s čistým štítem i svědomím.

Otevírají se mi velké možnosti nejen ohledně výdělku, možnosti dělat jen to, co opravdu budu chtít, ale i možnost pracovat odkudkoliv, kde je stůl, židle a internet. Jasně, že to je velká výzva uživit sám sebe, starat se nejen o získávání nových klientů, ale i kompletně o jejich spokojenost. Určitě ve mně ale převažuje těšení se na nový začátek a velká chuť dokázat být i nadále užitečný klientům, přitom si dobře vydělat a dělat, co mě baví.

Láska

S mou milovanou u vánočního stromu

Milovat a být milován je to, oč mně v životě běží. Rok 2018 můžu prohlásit za láskyplný. Moc si vážím vztahu se svými holkami. Tomu být tátou se nic nevyrovná. A být tátou tak skvělých holek je paráda. Radost mi dělá láska našeho psího miláčka. Vážím si všech přátelství, mám rád svou práci, užívám si radost z přírody nebo z koníčků. A na konci roku se k tomu přidaly krásné city k ženě, která mé city opětuje. Takže i když život občas není jednoduchý, mám z roku 2018 a ze života skutečně radost. Udělám příští rok maximum, aby tomu tak bylo i dál a abych mohl lásku a radost rozdávat všem kolem sebe.

Rok 2019

Lyžovačka na závěr roku 2018 – Skiareál Šerlišský mlýn Deštné v Orlických horách

Rok 2019 pro mě bude rokem velkých výzev a nových začátků. Budu se stejně jako letos snažit být dobrým tátou, ale taky se budu muset sám uživit bez podpory kolegů a jistot, které poskytuje zaměstnanecký poměr. A taky budeme s mou milou překonávat vzdálenost, která dělí naše současné domovy. A když se nám to podaří, tak časem třeba i tvořit společný domov. Změn oproti roku 2018 je spousta a je to tak dobře. Kde je změna, tam je život. A já chci i příští rok žít. Netoužím po pohodlí, ale po tom žít život naplno a dělat radost sobě, blízkým i klientů. Držte mi prosím palce.

Jak se mi daří můžete sledovat na mém Facebooku a Twitteru. Na FB mám i novou pracovní stránku o internetovém marketingu. Marketingové novinky můžete dostávat i na e-mail.

Všem, kteří dočetli do konce děkuji za pozornost. Do roku 2019 přeji zdraví, lásku, spoustu pěkných chvil s blízkými a hodně smíchu. Ať se cítíte hezky sami se sebou a máte radost ze života.